Załóżmy, że chcesz sprzedawać innym graczom kamień w cenie 10$ za 64 sztuki (stack). W tym celu musisz stworzyć tabliczkę i wpisać w niej po kolei:
[Trade]
$10
64 stone:64

Czyli składnia takich tabliczek jest następująca:
[Trade]
Cena/co otrzymasz
Co dasz kupującemu:doładowanie

Pisanie tabliczki, po użyciu której gracz otrzyma 64 sztuki kamienia w cenie 10$. Tabliczka będzie doładowana na stack kamienia.

W linijce „Cena/co otrzymasz” możesz wpisać albo cenę w $ (wirtualnej walucie), albo ilość i nazwę przedmiotu, który ktoś Ci da w zamian za zapłatę.
Linia kolejna określa, co kupujący otrzyma, gdy zapłaci powyższą cenę. Tu także możesz wpisać kwotę w $ lub konkretne przedmioty – np. $90 lub 10 diamond. Po dwukropku wpisujesz swoją kwotę „doładowania” tabliczki. Jeśli wybrałeś/aś kwotę w $, musisz tu wpisać kwotę, która od razu zostanie pobrana z Twojego konta i wpłacona do tabliczki. Przy użyciu tabliczki, gracze będą stopniowo wypłacać pieniądze z tabliczki na swoje konta. W przypadku sprzedawania przedmiotów, po dwukropku musisz wpisać co najmniej tyle, ile sprzedajesz, mając tę ilość przedmiotów w swoim ekwipunku. Przedmioty znikną z Twojego ekwipunku i zostaną wpłacone do tabliczki. Aby dodać ich więcej, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy na tabliczkę, trzymając dany przedmiot. Przykładowe poprawne sposoby napisania trzeciej linijki:
1 emerald:64 -> Przy użyciu tabliczki gracz otrzyma 1 szmaragd. W tej chwili tabliczka ma w bazie stack szmaragdów.
$60:6000 -> Przy użyciu tabliczki gracz otrzyma 60$. Ta tabliczka może wypłacić co najwyżej 6000$.

Dodawanie do tabliczki kamienia („doładowywanie” jej), klikając prawym przyciskiem myszy na tabliczkę trzymając kamień.
Doładowanie tabliczki na kwotę 60$ w momencie jej utworzenia.

Jeśli wszystko wpisałeś/aś poprawnie, napis [Trade] powinien zmienić kolor na niebieski, a w ostatniej linijce tabliczki powinien wyświetlić się Twój nick. Jeśli masz problem ze zrobieniem swojego sklepu, zapytaj o to innych graczy (oni na pewno już sobie z tym poradzili) lub administrację.

Gdy ktoś już użyje Twojej tabliczki, w drugiej linijce, po dwukropku, będą się kumulować przedmioty lub pieniądze, które możesz odebrać, klikając na tabliczkę prawym przyciskiem myszy. Np.:
1 diamond:56 -> Z tej tabliczki możesz odebrać 56 diamentów
$10:40 -> Z tej tabliczki możesz odebrać 40$.

Przykładowe poprawnie skonfigurowane tabliczki. Pierwsza może sprzedać 38 szmaragdów; właściciel nie może teraz z niej odebrać swojej zapłaty. Z drugiej, jej właściciel może odebrać 30$, z trzeciej 56 diamentów, a z ostatniej 128 sadzonek dębu.