Ten serwer opiera się na autorskim trybie gry ChunkBlock. Zaczniesz grać na niewielkiej wyspie o wymiarach jednego chunka, czyli 16x16x256. Następnie będziesz ją powiększać, maksymalnie do wymiarów 8×8 chunków. Chunki trzeba odblokowywać po kolei. Klucze kupisz na /chunki.

1. Aby stworzyć wyspę, wpisz /stworz. Na startowej wyspie będziesz mieć zasoby potrzebne do rozpoczęcia gry i odblokowania drugiego chunka.

Przykładowa startowa wyspa o wymiarach jednego chunka

2. Komenda /dom przeniesie Cię z powrotem na Twoją wyspę. Domyślnie dom jest ustawiony na startowym chunku. Aby zmienić lokalizację domu, użyj /ustawdom w dowolnym miejscu swojej wyspy.

3. Na /chunki znajdują się handlarze, którzy sprzedają klucze potrzebne do powiększenia wyspy (czyli odblokowania chunków). Dając im wymagane przedmioty, otrzymasz klucz. Gdy klikniesz prawym przyciskiem myszy, trzymając w ręce klucz, rozpocznie się generowanie kolejnego chunka.

Widok targu na /chunki

4. Granie z kolegami: Aby dodać do swojej wyspy innego gracza, użyj komendy /dodaj <nick>. Po dodaniu, gracz będzie miał pełny dostęp do wyspy (np. niszczenie, budowanie, dostęp do skrzynek). Nie będzie mógł jednak zarządzaj wyspą (np. usuwać jej, dodawać graczy, odblokowywać kolejnych chunków). Pamiętaj, że po powiększeniu wyspy, graczy należy ponownie dodawać. Usuwanie gracza z całej wyspy: /wyrzuc.

5. Liczba chunków jest ograniczona zależnie od rangi. Gracz: 25; VIP: 36; SuperVIP: 49; DeluxeVIP: 64. Każdą z w/w Rang można kupić w sklepie lub, nie wydając pieniędzy, na /rangi. Przy odrobinie wysiłku możesz kupić rangę za przedmioty możliwe do zdobycia w grze.

Aby sprawdzić, ile posiadasz chunków oraz gdzie znajduje się Twój dom, użyj komendy /chunkinfo.

Jeśli chcesz usunąć całą swoją wyspę, wpisz /usunwyspe. Wyspa zostanie skasowana – nie będzie już dostępu do niej. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość przywrócenia usuniętej wyspy przez Administrację, jeśli od jej usunięcia nie minął tydzień.

Przykładowa średnio rozwinięta wyspa, składająca się z 10 chunków