YouTuberzy na naszym serwerze (według subskrypcji):

[YouTuber] cybervolf
[YouTuber] Antek_Kaluh
[YouTuber] Fesiu
[YouTuber] Diandra1

Wymagania na rangę YouTuber:
*Minimum 1000 subskrypcji
*Kilka filmów z naszego serwera
*Wysoka jakość filmów (zarówno techniczna, jak i merytoryczna)
*Regularność.
W pewnych przypadkach wymagania mogą być nieco inne, niż przedstawione powyżej. Otrzymanie rangi zależy od decyzji Administracji, w szczególności Właściciela.

Uprawnienia rangi YouTuber:
*Wbudowana ranga DeluxeVIP
*Wbudowany pakiet Extra
*Prawo do reklamowania (na podstawie Regulaminu – punkt 13.)

Dostępna jest także ranga Streamer, przyznawana osobom prowadzącym głównie transmisje na żywo, także na innych platformach niż YouTube. Wymagania są takie same jak dla YouTuber’a, jednak w przypadku prowadzenia działalności na innych platformach (np. Twitch), bardziej od subskrypcji/obserwujących będzie się liczyć przeciętna liczba osób obecnych na transmisjach. Uprawnienia rangi Streamer są identyczne do YouTuber’a.

Na serwerze istnieje także ranga MiniMedia (w skład czego wchodzą YouTuberzy i streamerzy). Nie ma możliwości aplikowania na nią. Jest ona przyznawana indywidualnie przez Właściciela osobom, które mają ponadprzeciętnie dobry kanał na YouTube (lub innych platformach), ale nie spełniają wymagań liczbowych określonych dla standardowych rang. Nie ma możliwości zgłoszenia się po rangę MiniMedia ani proszenia o nią. Można ją otrzymać wyłącznie z inicjatywy Właściciela, jeśli ten uzna, że dany kanał ma duży potencjał i może przynieść korzyści serwerowi GrzybCraft. Ranga MiniMedia może być traktowana również jako okres próbny dla danej osoby. Może być przyznawana na krótki okres czasu.
Uprawnienia rangi MiniMedia: VIP, pakiet Extra, prawo do reklamowania na zasadach identycznych jak dla domyślnych rang.

Informujemy, że wraz z dniem otwarcia 3 edycji serwera rezygnujemy z wsparcia dla starej rangi MiniYT. Nie będzie ona dłużej dostępna na serwerze GrzybCraft. Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierały nas, nagrywając filmy na poprzednich edycjach z rangą MiniYT.